Czy płacenie za pomocą Stripe jest bezpieczne?

Płatności realizowane przez Stripe są szyfrowane protokołem bezpieczeństwa SSL. Możesz mieć pewność, że platforma AnimalHotels i Stripe są chronione, gdy zobaczysz ikonę zamkniętej kłódki obok adresu URL strony w swojej przeglądarce lub sprawdzając bezpośrednio adres URL, który zaczyna się od "https".

Dodatkowo Stripe posiada certyfikat PCI Service Provider Level 1. Jest to najbardziej rygorystyczny poziom certyfikacji dostępny w branży płatności. Aby go uzyskać firma musi zastosować szereg nowoczesnych narzędzi.

Wszystkie numery kart są szyfrowane w stanie spoczynku za pomocą AES-256. Klucze deszyfrujące są przechowywane na oddzielnych komputerach. Żaden z wewnętrznych serwerów i demonów Stripe nie może uzyskać numerów kart w postaci zwykłego tekstu. Infrastruktura Stripe do przechowywania, odszyfrowywania i przesyłania numerów kart działa w oddzielnym środowisku hostingowym i nie udostępnia żadnych danych uwierzytelniających podstawowym usługom Stripe (API, strona internetowa itd.).

Pamiętaj, że AnimalHotels oraz Stripe nie wymagają od ciebie haseł ani PINów! Jeśli, ktoś Cię o to prosi, jak najszybciej powiadom Policję lub Zespół AH!

Więcej przeczytasz na: https://stripe.com/docs/security/stripe