Narodziny dziecka - dlaczego petsitter to dobre rozwiązanie?

Doskonale wiemy, że petsitter przyda się, kiedy planujemy gdzieś wyjechać. Ale poza wyjazdami są również inne sytuacje, kiedy możemy potrzebować dodatkowej pomocy. Do takich okoliczności należą m.in. narodziny dziecka.

Pojawienie się dziecka w rodzinie wiąże się z całym szeregiem zadań i przeorganizowania swojego życia. Pupil nadal będzie ważny, jednak wiadome jest, że mały człowiek będzie potrzebował trochę więcej uwagi. W tym celu powinniśmy dużo wcześniej o tym pomyśleć.

Poznaj petsitterów animalhotels
Znajdź i zarezerwuj opiekuna dla pupila w Twojej okolicy

Z czym młodzi rodzice mogą mieć kłopot?

Narodziny dziecka to wyjątkowy moment w życiu każdej rodziny. Jednakże, wraz z pojawieniem się nowego członka rodziny, często przychodzą również nowe wyzwania i problemy.

Wiele par boryka się z różnymi kłopotami po narodzinach dziecka, takimi jak brak snu, trudności w opiece nad dzieckiem, zmniejszenie czasu dla siebie, czy kłopoty finansowe. Posiadanie psa lub kota w tym czasie również może dokładać dodatkowych problemów i stresu.

Brak czasu

Noworodek wymaga dużo uwagi i czasu, co może skutkować tym, że właściciel psa lub kota nie będzie w stanie poświęcić mu tyle czasu co wcześniej. Przede wszystkim młodym rodzicom może sprawić trudność pogodzenie opieki nad noworodkiem i zwierzakiem.

Małe rzeczy stają się wielkimi rzeczami

O ile kota nie trzeba wyprowadzać, tak wyprowadzenie psa na spacer wraz z dzieckiem może okazać się wyzwaniem. Obie istoty mają inne potrzeby i młody rodzic może nie być w stanie sobie z tym poradzić.

Pies może chcieć szaleć, biegać i skakać, a dziecko drzemać w ciszy i spokoju. Jednak problem może się zacząć już na etapie wyjścia, gdzie trzeba przygotować dziecko, wózek i całą wyprawkę. Tym sposobem, z krótkiego spaceru robi się wielka wyprawa.

Innym przykładem problemu młodych rodziców może być wyprawa do weterynarza. Pupil może się nagle rozchorować, a wizyta weterynaryjna może być poza planem dnia. Sama wizyta również nie zajmuje chwili, tylko zwykle musimy na to przeznaczyć trochę więcej czasu.

Tak samo się dzieje w drugą stronę, ponieważ malutkie dzieci dość często chorują. Może być wymagana wizyta u lekarza, czy a nawet konieczny pobyt w szpitalu.

Nie każdy ma blisko siebie rodzinę, która wesprze ich w tym czasie. Dodatkowo nawet jeśli rodzina jest, to mogą wystąpić sytuacje wyrażające niechęć do opieki nad pupilem. W takim wypadku lepiej zainwestować w profesjonalistę, czyli skorzystać z usług petsittera.

Kobieta w rudych włosach bawi się z kotem na kanapie

Zmiana rutyny dnia codziennego

Urodzenie dziecka często prowadzi do zmiany rutyny i stylu życia. Opiekun dla psa może pomóc w utrzymaniu dotychczasowej rutyny psa, co może mieć pozytywny wpływ na jego zdrowie i samopoczucie.

Zmiana rutyny po narodzinach dziecka nie wpływa tylko na rodziców, ale również na zwierzęta domowe. Psy i koty często dostosowują swój styl życia do swoich właścicieli, więc zmiana rutyny może wpłynąć na ich zachowanie i zdrowie.

Zwierzęta mogą zacząć wykazywać oznaki niepokoju, takie jak nadmierne szczekanie, miauczenie, niszczenie mebli lub innych przedmiotów, a nawet agresję.

W ceku zmniejszenia wpływu zmiany rutyny na psy i koty, ważne jest, aby wprowadzać zmiany stopniowo i dawać im czas na dostosowanie się.

Kluczowe wartości

Zanim zdecydujesz się na potencjalnego opiekuna, przemyśl na czym Ci najbardziej zależy. Jeśli chodzi o wybór petsittera, ważna może okazać się odległość od domu właściciela. Ponad pół godziny drogi od klienta (zwłaszcza, który ma malutkie dziecko) może nie być dostatecznie opłacalne dla obu stron.

Weźmy pod uwagę również ewentualne korki w mieście i gorsze warunki drogowe. Wtedy z półgodzinnej jazdy robi się nam godzina. Dodatkowo okoliczny petsitter będzie w stanie pomóc młodym rodzicom w każdej sytuacji, jeśli tylko ma wolną chwilę.

Okres przygotowań do narodzin dziecka

Etap planowania dziecka lub ciąża, to najlepszy okres na znalezienie petsittera (pomiędzy składaniem łóżeczka, a wybieraniem ubranek), ponieważ rodzice posiadają jeszcze wystarczającą ilość czasu na znalezienie odpowiedniej osoby.

Wspólnie mogą zrobić listę potencjalnych opiekunów, a następnie po kolei się z nimi kontaktować. Jeśli mamy problematycznego pupila, to koniecznie uprzedźmy o tym przyszłego petsittera. Zaoszczędzimy sobie kłopotów, a także ułatwimy pracę opiekunowi już od samego początku.

Relacje z petsitterem

Zanim rozpoczniemy współpracę, warto zbudować relację jeszcze przed rozpoczęciem trudnego okresu rodzicielstwa. Warto zadbać o to wcześniej, bo w każdej chwili może się okazać, że opiekun jednak nie spełnia naszych oczekiwań.

Jeśli czujemy, że w jakiś sposób petsitter nie wywiązuje się ze swoich zadań, jest kłopotliwy, lub wydaje nam się, że nie posiada odpowiednich kompetencji, to pomyślmy o zmianie.

Rynek petsitterów jest dość duży, więc nie musimy rozważać tylko tego jednego. Jeśli masz problem ze znalezieniem idealnego opiekuna, skorzystaj z bazy opiekunów na animalhotels.com, w której znajdziesz mnóstwo opiekunów na terenie całej Polski.

Dlaczego powinieneś skorzystać z usług petsittera? Podsumowanie

Kiedy malutkie dziecko pojawia się w domu, opieka nad nim staje się najważniejszym obowiązkiem rodziców. Jednakże, ze względu na brak czasu i zmianę rutyny, opieka nad zwierzętami domowymi może stać się trudniejsza. W takiej sytuacji, skorzystanie z usług petsittera może być korzystnym rozwiązaniem.

Musisz pamiętać o kilku zaletach wynikających ze skorzystania usług petsittera. Petsitterzy są specjalistami w opiece nad zwierzętami. Mogą zaoferować opiekę, karmienie, spacery i zabawy z twoim zwierzakiem, kiedy ty jesteś zajęty opieką nad dzieckiem.

Zatrudnienie petsittera pozwala także na uniknięcie niepokoju związanego z tym, czy Twój zwierzak jest zaopiekowany i bezpieczny, kiedy Ty jesteś zajęty. Dzięki temu, nie pojawią się żadne wyrzuty sumienia związane z jakimikolwiek zaniedbaniami.

Ważne jest, aby wprowadzać wspomniane zmiany stopniowo i dać pupilowi czas na dostosowanie się. Dlatego też opiekun dla psa lub kota jest bardzo ważny w momencie narodzin dziecka.