Jak spakować pupila do hotelu dla zwierząt? Lista niezbędnych rzeczy

Rozłąka z właścicielem i zmiana otoczenia mogą być trudne dla naszego zwierzaka. Jak możemy pomóc naszemu pupilowi poczuć się bardziej komfortowo podczas pobytu w hotelu dla zwierząt?

Kluczem jest odpowiednio skomponowany bagaż, zawierający rzeczy, do których nasz pupil jest przywiązany i kojarzą mu się z domem. Dlatego warto zastanowić się, jakie przedmioty warto zabrać na taki pobyt, aby zniwelować stres u naszego zwierzaka.

W naszym artykule podpowiadamy, jakie rzeczy powinny znaleźć się w bagażu naszego pupila, aby pobyt w hotelu był jak najbardziej komfortowy.

Poznaj petsitterów animalhotels
Znajdź i zarezerwuj opiekuna dla pupila w Twojej okolicy

Co wchodzi w skład hotelowego niezbędnika Twojego zwierzaka?

Hotelowy niezbędnik będzie potrzebny za każdym razem, gdy Twój pupil będzie nocował poza domem. Bagaż zwierzaka będzie potrzebny u każdego opiekuna, niezależnie od długości pobytu.

Zabranie swoich rzeczy pozwala wprowadzić w nowym miejscu znajome zapachy. Spowoduje to, że kot lub pies poczuje domową atmosferę i będzie czuł się, jak w domu.

Ważne jest również zadbanie o odpowiedni hotel. Dodatkowo przed rezerwacją pobytu, należy uwzględnić w formularzu najistotniejsze informacje o naszym pupilu, jego nawykach, potrzebach, problemach, czy harmonogramie dnia.

Dzięki temu informacje te trafią bezpośrednio do opiekuna, co pozwoli zaoszczędzić nasz czas i zminimalizować stres zarówno dla naszego zwierzaka, jak i dla nas samych.

Książeczka zdrowia jest najważniejsza

Książeczka zdrowia to dokument niezbędny dla każdego właściciela zwierzęcia, który planuje skorzystać z usług hotelu dla zwierząt. Dokument ten zawiera informacje o aktualnych szczepieniach oraz przebytych chorobach zwierzaka, co jest szczególnie ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa innych podopiecznych.

Przed wizytą w hotelu, warto sprawdzić aktualność badań i szczepień, ponieważ regulaminy hoteli często wymagają prawidłowego zdrowia zwierzaka i zezwalają jedynie na choroby niezakaźne. Książeczka zdrowia może również okazać się niezbędna w przypadku nagłej wizyty u weterynarza.

Pamiętaj o lekach i suplementach

Należy pamiętać o tym, że nasz pupil może mieć różnego rodzaju choroby lub dolegliwości, które wymagają specjalnej opieki. W takim przypadku niezbędne jest przekazanie hotelowym opiekunom wszelkich niezbędnych informacji dotyczących stanu zdrowia zwierzaka, a także dostarczenie przyjmowanych przez niego leków lub suplementów.

Przed przyjęciem pupila do hotelu, warto szczegółowo omówić z opiekunami najważniejsze kwestie zdrowotne i dawkowanie leków lub suplementów. Warto także podać informacje o najskuteczniejszych sposobach, jakie na co dzień stosujemy, aby zapewnić lepszą opiekę naszemu zwierzakowi.

Dzięki temu opiekunowie będą wiedzieli, jakie działania są dla zwierzaka najlepsze, a tym samym pomogą mu w pełni odprężyć się podczas pobytu w hotelu.

Kobieta całuje w głowę jamnika

Zabierz swoje jedzenie, jeśli nie chcesz rewolucji żołądkowych

Jeśli nasz zwierzak spożywa specjalistyczną, trudno dostępną karmę, warto zadbać o jej dostępność, poprzez uprzednie ustalenie tego z obsługą hotelową lub dostarczenie jej na miejsce. Podobnie w przypadku przysmaków.

Mimo, że hotele dysponują wyżywieniem, dieta zwierzaka jest indywidualną kwestią. Dodatkowo należy pamiętać, że psy i koty nie lubią zmian, a ich gwałtowne wprowadzenie może negatywnie odbić się na ich samopoczuciu i zdrowiu. Układ pokarmowy zwierzaka jest przyzwyczajony do określonych produktów i nagła zmiana może przynieść niebezpieczne skutki.

Aby zapewnić zwierzakowi komfort pobytu w hotelu, warto zadbać o odpowiednią ilość karmy. Zaleca się przygotowanie zapasu karmy na czas pobytu w hotelu, tak aby opiekunowie mogli regularnie i zgodnie z harmonogramem żywienia karmić naszego pupila.

Warto jednak pamiętać, że niektóre hotele dla zwierząt oferują karmę dla swoich podopiecznych. W takim przypadku należy sprawdzić, czy oferowany rodzaj karmy odpowiada naszym wymaganiom żywieniowym dla zwierzaka. Jeśli jednak zależy nam na ściśle określonym rodzaju karmy, warto dostarczyć ją samodzielnie.

Niezbędne akcesoria - smycz, szelki, obroża

Warto pamiętać, że smycz, szelki i obroża to akcesoria, które pełnią bardzo ważną funkcję podczas spacerów z pupilem. Z jednej strony zapewniają bezpieczeństwo naszemu zwierzakowi, a z drugiej pozwalają nam na pełną kontrolę nad jego zachowaniem.

Pamiętajmy, że smycz, szelki, obroża i kaganiec to niezbędne akcesoria, które powinny znaleźć się w bagażu naszego pupila, gdy udajemy się do hotelu dla zwierząt. Przygotujmy je wcześniej, aby nie zapomnieć o żadnym z nich.

Zabawki

Ulubione zabawki, gryzak, czy kocyk pomogą zwierzakowi szybciej zaaklimatyzować się w hotelowej przestrzeni. Pachną domem i kojarzą się z przyjemnościami. Zmiana miejsca i nowi ludzie łączą się z dużą ilością nieznanych bodźców, a co za tym idzie – ze stresem.

Domowe przedmioty, wzbudzające pozytywne skojarzenia, pomogą zwierzakom go zniwelować. Dodatkowo zabawki domowe będą chętniej używane, niż te mające obcy zapach. Urozmaicą również czas, który pupil będzie spędzał na zabawie.

Dobry koci hotel na pewno będzie wyposażony w zabawki, jednak tego nigdy za wiele. Jeśli Twój pupil ma swoje ulubione zabawki, możesz zabrać je ze sobą.

Być może jest myszka lub piłka, którą szczególnie lubi? Albo na przykład wędka, którą chętnie się bawi? W takiej sytuacji zabierz zabawki ze sobą, robiąc uprzednio ich listę, żeby mieć pewność, że wszystko wróci z Wami do domu.

Produkty do higieny, szczotka

Zwierzęta, podobnie jak i ludzie przywiązują się nie tylko do sposobu żywienia, ale także do kosmetyków. Mimo, że wybieramy dobrze wyposażone hotele, nie zaszkodzi dorzucić do bagażu ulubiony płyn, szampon i szczotkę. Koniecznie spakuj wszystkie rzeczy higieny osobistej, jeśli pupil ma problemy ze skórą lub sierścią.

Czy trzeba coś jeszcze zabrać?

Większość niezbędnych rzeczy została już opisana. Jednak warto pamiętać, że każdy hotel dla zwierząt może mieć swoje własne wymagania dotyczące bagażu pupila. Przed planowanym pobytem warto dokładnie zapoznać się z regulaminem obiektu oraz wskazówkami opiekunów.

Kuweta i żwirek

W przypadku kotów warto zwrócić szczególną uwagę na zabranie odpowiedniego rodzaju żwirku, zwłaszcza jeśli pupil jest wyjątkowo przyzwyczajony do konkretnego typu. Hotele dla zwierząt, które przyjmują koty, zazwyczaj są wyposażone w kuwety i żwirek, jednak w przypadku wyjątkowo przywiązanych kotów, warto rozważyć zabranie ich własnego żwirku, który zapewni im komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Inny rodzaj żwirku może być bowiem dla nich nieprzyjemny i spowodować problemy z załatwianiem się w kuwecie. Warto pamiętać, że załatwianie się poza kuwetą może wprowadzać niepotrzebny stres i dyskomfort zarówno dla opiekuna, jak i dla kota.

Klatka kennelowa lub transporter

W przypadku psów, które przeszły trening w klatce kennelowej, warto zastanowić się nad zabraniem jej ze sobą, ponieważ może ona pełnić funkcję posłania. Natomiast dla kotów zalecamy zabranie transportera, szczególnie jeśli jest to miejsce, do którego kot jest przyzwyczajony. Zazwyczaj transporter jest dla kota miejscem, w którym czuje się bezpiecznie, zwłaszcza w sytuacjach stresowych.

Z pomocą naszej listy pakowanie bagażu Twojego pupila powinno przebiec bez większych komplikacji. Dzięki uwzględnieniu domowych przedmiotów zminimalizujemy poziom stresu zwierzaka i sprawimy, że będzie on czuł się bezpieczniej. Istotne jest, by przed wizytą zwierzęcia w hotelu zapoznać się z jego szczegółową ofertą i regulaminem. Znajdziemy tam cenne informacje, które ukierunkują nasz ostateczny wybór.