Czy potrzebuje skany dokumentów do rejestracji?

Stripe działa zgodnie z procedurą KYC (Know Your Client - Poznaj Swojego Klienta https://stripe.com/docs/connect/identity-verification). Jest to element regulacji bankowej, który musi być wykonywany przez każdą instytucje finansową oraz inne przedsiębiorstwa, które potrzebują danych klientów do prowadzenia działalności. KYC polega na zbieraniu informacji, które pozwolą zweryfikować tożsamość i ocenić przy tym poziom wiarygodności danej osoby. W tym celu Stripe wprowadził system Identity, który pomaga potwierdzić tożsamość globalnych użytkowników, aby zapobiegać oszustwom, usprawnić operacje związane z pojawieniem się oszustwa oraz zwiększyć zaufanie i bezpieczeństwo.

W tym celu Stripe może poprosić Użytkownika o skan dowodu osobistego, aby potwierdzić dane osobowe lub skan potwierdzający adres zameldowania. Bez tego Stripe może zawiesić Twoje wypłaty na czas weryfikacji.

Weryfikacji możesz dokonać od razu w panelu rejestracji lub w późniejszym czasie przez swoje konto Stripe. W większości przypadków weryfikacje odbywają się w czasie rzeczywistym, ale Stripe zastrzega sobie możliwość wydłużenia tego czasu do 3 dni.

Jeśli zweryfikujesz swój adres e-mail, możesz dostawać również przypomnienia mailowe o dokonaniu weryfikacji. Wzór maila przedstawiamy poniżej.

Wzór przypomnienia mailowego

Stripe poprosi również o Twoją zgodę przed zebraniem i wykorzystaniem Twoich dokumentów tożsamości. Stripe będzie używać Twoich danych weryfikacyjnych wyłącznie zgodnie z Polityką Prywatności.

Więcej o procesie weryfikacji możesz przeczytać tutaj:

Poniżej pokażemy Ci, gdzie możesz dokonać weryfikację w swoim koncie Stripe.

  1. Zaloguj się do swojego konta Stripe za pomocą tego linka: https://connect.stripe.com/express_login. Wystarczy wejść w Twoje Konto po prawej stronie, a następnie wybrać Ustawienia Zawodowe.

Krok 1 do rejestracji w Stripe

  1. Po kliknięciu Zarządzanie i Własność pojawią Ci się możliwości weryfikacji tożsamości. Wybierz odpowiadającą Ci metodę, a następnie dokonaj weryfikacji.

Krok 2 do rejestracji w Stripe

Wymagania Stripe dotyczące dokumentu potwierdzającego tożsamość (https://support.stripe.com/questions/documents-for-identity-and-home-address-verification#accepted):

  • w pełnym kolorze (tj. bez czarno-białych skanów)
  • muszą być czytelne i wystarczająco duże, aby można je było przeczytać
  • Kserokopie dokumentów tożsamości nie są akceptowane
  • Dokumenty muszą być ważne i nie wygasły
  • Należy przesłać kompletne dokumenty: zarówno przód, jak i tył prawa jazdy lub dowodu osobistego, cała strona z danymi osobowymi paszportu
  • Dokumenty można przesyłać w formacie .png lub .jpg (dopuszczalne zdjęcia i kolorowe skany)